Header Ads Widget

Doğal güzellikler Şehri Konya

Kategori günceleri

6/recent/ticker-posts

KARATAY BELEDİYESİ SOKAK HAYVANLARINA SAHİP ÇIKIYOR


Karatay Belediyesi, Konya'da kar yağışının başlamasıyla birlikte ilçe genelinde yiyecek bulmakta zorlanan yaban ve sokak hayvanlarını yine unutmadı. Veteriner İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, ilçenin çeşitli noktalarına yerleştirilen kedi ve köpek besleme istasyonlarının yanı sıra kuşlar için yiyecek ve su bıraktı.

Havaların iyice soğumasının ardından Konya merkezde yılın ilk karı da yağdı. Bu havalarda sokakta yaşayan hayvanlar için yiyecek bulmak da biraz daha zorlaşıyor.

Karatay Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, kar yağışıyla birlikte yabani ve sokak hayvanlarının yaşamlarına devam edebilmesi için ilçenin birçok noktasına kurduğu kedi ve köpek besleme istasyonlarına yem bıraktı.

Bu kapsamda ekipler, Karatay'daki 19 adet köpek, 10 adet kedi besleme istasyonu ve 200 adet kuş evini tek tek dolaşarak köpek ve kedi mamasının yanı sıra kuş yemi ile su bırakıyor.

DOSTLARIMIZI YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, yabani ve sokak hayvanlarının özellikle bu hava şartlarında yiyecek bulmakta zorlandığını hatırlatarak kar yağışının başlamasıyla söz konusu çalışmalarına hız verdiklerini belirtti.

Başkan Hasan Kılca, "Ülke olarak, Konya olarak uzun bir süredir bu yağışları bekliyorduk. Geçtiğimiz haftalarda yağmur yağdı. Bugün itibariyle de elhamdülillah kar yağışına da kavuşmuş olduk. Bizler bu yağışlar uzun süredir bekliyorduk ama sokak hayvanları özellikle de bu havalarda yiyecek bulmakta zorluk çekiyor. Veteriner İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz de ilçenin çeşitli noktalarına yerleştirdiğimiz kedi, köpek ve kuş besleme istasyonlarına yem bırakmaya başladılar. Sessiz dostlarımızın aç kalmaması için Karatay Belediyesi olarak tüm besleme noktalarını yemsiz bırakmamaya özen göstereceğiz"

BAŞKAN HASAN KILCA'DAN VATANDAŞLARA ÇAĞRI

Hasan Kılca, Karatay Belediyesi olarak sokak hayvanlarının mağdur olmaması için ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerini belirterek vatandaşları da bu konuda biraz daha duyarlı olmaya davet etti.

Kılca, şunları aktardı: "Kış şartlarının ağır geçtiği şu günlerde bizler bu güzel dostlarımız için besleme noktalarına yiyecek içecek bırakıyoruz ve bu tür çalışmaları önemsiyoruz. Çünkü her canlının yaşam hakkına saygı duymak hepimizin önceliği olmalıdır. Bu bağlamda da tüm hemşehrilerimizi de bu konuda biraz daha duyarlı olmaya davet ediyorum. Vatandaşlarımız, yemek artıklarını veya arzu ettikleri yiyecekleri belli noktalara bırakarak kedi köpek veya kuşların faydalanmasına vesile olabilirler" dedi.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar