Header Ads Widget

Doğal güzellikler Şehri Konya

Kategori günceleri

6/recent/ticker-posts

KÜTÜPHANEDEKİ KİTAPLAR ULTRAVİYOLE IŞINLARIYLA DEZENFEKTE EDİLİYOR


Selçuklu Belediyesi'nden Örnek Bir Uygulama Daha

KÜTÜPHANEDEKİ KİTAPLAR ULTRAVİYOLE IŞINLARIYLA DEZENFEKTE EDİLİYOR

Selçuklu Belediyesi Covid 19 mücadelesine her alanda sürdürmeye devam ediyor. Bu kapsamda kitapseverleri de düşünen belediye kütüphanedeki kitapları Ultraviyole ışınlarıyla dezenfekte ediyor.
Covid 19 salgını süresince virüsle mücadelesini her alanda sürdüren Selçuklu Belediyesi bu konuda kitapseverleri de unutmadı. Kütüphaneye yerleştirilen ve yerli üretim olan Ultraviyole ışın yayarak kitapları dezenfekte eden makine kullanıcılar kitapları alırken ve tekrar bırakırken temizleniyor

Kütüphane yetkililerinin verdiği bilgilere göre Merkez Süleyman Çelebi Kütüphanesi ve Ahmet Keleşoğlu Kütüphanesi'nde kullanıma sunulan ve iki aydır kullanımda olan Ultraviyole Kitap Temizleme Cihazı bir dakikalık bir sürede 3 adet kitabı temizleyerek kullanıma sunuyor.  Yetkililer tarafından yapılan açıklamanın devamında;"Maskesiyle kütüphaneye giren okuyucumuz, sosyal mesafe kuralına uyarak kitabını seçiyor seçilen kitabı görevli memurumuz okuyucuya vermeden önce sterilize makinesinde dezenfekte ediliyor. Ayrıca okuyucunun getirdiği kitap da sterilize makinesinde dezenfekte edildikten sonra rafa konuluyor. Etüd salonlarımızda da çalışma masaları arasına sosyal mesafe kurallarını uygulayarak çalışma ortamını tesis ettik. Bu süreci de hep birlikte başarıyla geçireceğiz. Tüm, kitapseverleri kütüphanemize bekliyoruz." bilgileri yer aldı.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar