Header Ads Widget

Doğal güzellikler Şehri Konya

Kategori günceleri

6/recent/ticker-posts

Karatay Belediyesi ve Spor İl Müdürlüğü arasında Protokol imzalandı.


Karatay Belediye Başkanlığı İle İl Müdürlüğümüz Arasında Gençlik Merkezi Ve Mahalle Genç Ofis Protokolü İmzalandı.

Konya Valimiz Sayın Vahdettin ÖZKAN'ın Başkanlığında, Mülkiyeti Karatay Belediye Başkanlığına ait olan Celaleddin Karatay Kongre ve Gençlik Merkezi'nin Karatay Gençlik Merkezi olarak, Sarıyakup Mahallesinde bulunan tarihi binanın ise Mahalle Genç Ofis olarak Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze devri ile ilgili protokol imzalandı.

Protokol kapsamında; İl Müdürlüğümüze devri yapılan mülk Karatay Gençlik merkezi olarak faaliyet gösterecek olup, Gençlik Merkezimizde gençlerin serbest zamanlarını en iyi şekilde değerlendirebilecekleri, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler ile,  gençlerin gelişimine katkıda bulunmak, gençlere rehberlik ve danışmanlık yapmak, zararlı alışkanlıklara karşı bilinçlendirmek ve çeşitli aktiviteler içinde yer alarak sosyal beceriler kazanabilmeleri amacıyla eğitsel, gönüllülük çalışmaları, tarihi ve kültürel geziler, kamplar ve sportif faaliyetler düzenlenmesi amaçlanmaktadır.

Ayrıca, Gençlik Merkezlerimizde akademi faaliyetleri, kulüp faaliyetleri, sosyal uyum projeleri, bağımlılıkla mücadele programları, okuma halkaları, kişisel gelişim sunumları, Kod Adı 2023 eğitimleri vb. birçok etkinlik gerçekleştirilecektir.

Karatay Sarıyakup Mahallesinde bulunan ve devri yapılan tarihi bina ise Mahalle Genç Ofisi olarak faaliyette bulunacaktır. Mahalle Genç Ofisinde sanatsal, eğitsel, sosyal ve kültürel faaliyetler yürütülecektir.

Protokolün imzalanmasında büyük emekleri olan Konya Valimiz Sayın Vahdettin ÖZKAN'a ve Karatay Belediye Başkanımız Sayın Hasan KILCA' ya gençlik çalışmalarına verdikleri destekler için İl Müdürlüğümüz adına teşekkürlerimizi arz ederiz.

 

Yorum Gönderme

0 Yorumlar