Header Ads Widget

Doğal güzellikler Şehri Konya

Kategori günceleri

6/recent/ticker-posts

Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Ekici: AÇIK ÇEKİ KULLANIRSANIZ SORUN ÇÖZÜLÜR


Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Ekici: İNSAN ONURUNA YAKIŞAN BİR ÜCRET BELİRLENSİN

Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici Konya Büyükşehir Belediyesi ve Hizmet-İş Sendikası arasında yaklaşık 11 bin taşeron işçisini ilgilendiren toplu sözleşme görüşmelerini uzun süredir takip ettiklerini belirterek "Konya Büyükşehir Belediyesi ile yaklaşık 11 bin taşeron işçisinin anlaşarak konuyu noktalamaları en büyük dileğimizdi. Ancak gelinen noktada geçmişe dönük % 6 zam ve 2021 yılı için seyyanen 500 lira zam teklifi ile görüşmelerden bir sonuç çıkmayacağı ve işçilerin greve gitmesi muhtemeldir" dedi. Enflasyonun altında bir ücret artış teklifinin ülkenin ekonomik gerçeklerinden uzak bir yaklaşım olduğunu savunan Ekici, "Vatandaşın hissettiği gerçek enflasyonun, açıklanan resmî enflasyonun çok çok üzerinde olduğu ülkemizde işçilerimiz enflasyona ezdirilmemelidir" dedi.

GREV HAYATI ZORLAŞTIRIR

İki aydır devam eden müzakereden sonuç çıkmaması nedeni ile arabulucu sürecinin başladığını ve bu süreçten iki tarafı memnun edecek bir neticenin çıkmayacağını belirten Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici, "İki hafta sonra yaklaşık 11 bin taşeron işçisinin grevi ile Konya halkı belediye hizmetlerinde büyük aksamalar hissedecek ve günlük hayatta önemli sıkıntılar yaşanacaktır. Pandemi sürecinde büyük sıkıntı yaşayan Konya halkının bir de grev nedeni ile günlük yaşamında özellikle ulaşım, temizlik ve çöplerin toplanmaması ile hayatı daha da zorlaşacaktır" dedi.

AÇIK ÇEKİ KULLANIN

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin konuya daha hassas yaklaşarak çözüm üretmesini ve taşeron işçilerinin insan onuruna yakışır bir ücretle bu durumun noktalanmasını beklediklerini söyleyen Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici sözlerini şöyle tamamladı: "Belediyenin yapacağı tasarruflarla ve özellikle algı çalışmalarına harcanan paralardan yapılacak tasarruflarla işçilerin maaş artışı için yeterli kaynağın oluşturulabileceğini düşünüyoruz. Zira başta televizyon programları, Youtuber'lar ve haberciler olmak üzere tanıtım adı altında kamunun paraları ile üst makamlara şirin görünmenin takdir edersiniz ki Konya'ya bir faydası yoktur. Beklentimiz Cumhurbaşkanımızın, Konya Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Konya için verdiği açık çekin kullanılarak taşeron işçilerimizin bu süreçten memnun ayrılmasıdır."

Yorum Gönderme

0 Yorumlar